
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 8 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 519
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15955
Ext.Price$0.15955
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15955 | $0.15955 |
| 10 | $0.14213 | $1.42130 |
| 50 | $0.12662 | $6.33100 |
| 100 | $0.11539 | $11.53900 |
| 500 | $0.10516 | $52.58000 |
| 1000 | $0.09584 | $95.84000 |
| 3000 | $0.08972 | $269.16000 |
| 5000 | $0.08399 | $419.95000 |
